Alumilex Gdynia Logo

TW20

Katamaran TW20 to nasza największa jednostka pasażerska przeznaczona do przewozu do 110 osób. Zapewnia komfortowe warunki żeglugi dla pasażerów oraz jest świetną atrakcją turystyczną szczególnie dzięki dużemu otwartemu pokładowi rufowemu z siedzeniami.


POWRÓT
Statek posiada miejsca siedzące w trzech strefach: wewnątrz nadbudówki, w części pod dachem na pokładzie rufowym oraz część miejsc na otwartym pokładzie rufowym. Dzięki temu pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni niezależnie od warunków pogodowych. Na pokładzie rufowym znajduje się również miejsce do przewozu rowerów.

Całe wnętrze jak i toaleta pozwalają na bezpieczne korzystanie także przez osoby o ograniczonej mobilności. Z przodu kabiny znajdują się dwa miejsca dla wózków, a w toalecie zamontowany został alarm wezwania pomocy na wypadek upadku lub innego zagrożenia. Oddzielona sterówka zapewnia spokój pracy kapitana. Kabina pasażerska posiada otwierane okna oraz wentylatory wyciągowe. Istnieje możliwość montażu klimatyzacji w samej sterówce lub całej kabinie pasażerskiej. Statek może zostać także wyposażony w stery strumieniowe oraz górny taras.

Od sezonu letniego 2021 pierwsza jednostka tego typu z napędem hybrydowym została zwodowana oraz wdrożona do użytku przez armatora MZK Koszalin, gdzie świadczy codzienne kursy pasażerskie na jeziorze Jamno.
Poszycie i konstrukcja statku wykonane są ze stopu blachy aluminiowej. Konstrukcja nadbudówki wykonana jest z wytrzymałych profili aluminiowych. Pokłady malowane są antypoślizgową farbą o standardzie morskim lub wyłożone inną okładziną na życzenie. Wykorzystujemy tylko sprawdzone rozwiązania. Nasze materiały wykończeniowe posiadają niezbędne atesty i certyfikaty.

PODSTAWOWE DANE:
długość całkowita: 20m
szerokość całkowita: 4,8m
zanurzenie konstrukcyjne: 0,73m
wysokość boczna kadłuba: 1,55m
wyporność konstrukcyjna: 23,8m3
liczba pasażerów: 110 osób
załoga: 3 osoby
napęd hybrydowy:
- moc silników spalinowych 2x46,6kW
- moc silników elektrycznych 2x10kW

WYPOSAŻENIE PODSTAWOWE:
66 tapicerowanych miejsc siedzących wewnątrz
42 miejsca siedzące zewnętrzne
2 miejsca dla wózków
toaleta dostosowana dla osób niepełnosprawnych
otwierane okna przesuwne
oświetlenie LED wewnątrz i na zewnątrz
telewizor, system nagłośnienia
system kamer CCTV
zbiornik wody: 190 l
zbiornik fekaliów: 480l

Każdy nasz statek może zostać zaaranżowany pod konkretne wymagania klienta. Dzięki doświadczeniu w obróbce aluminium oraz posiadanemu parkowi maszyn jesteśmy w stanie sprostać wszelkim pomysłom. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu. Chętnie udzielimy więcej informacji.
KONTAKT